آرمها و نشانه ها

yamani-bahai.jpg
خلاصه:در بهائيت آرمها و نشانه هاي مخصوصي وجود دارند که براي ايشان از قداست خاصي برخوردار است . در زير به برخي از آنها اشاره مي نمائيم:

در بهائيت آرمها و نشانه هاي مخصوصي وجود دارند که براي ايشان از قداست خاصي برخوردار است . در زير به برخي  از آنها اشاره مي نمائيم:
1- آرم  يا بهاء الابهي : اين آرم در اکثر خانه ها و مکانهاي بهائي به وفور يافت شده و اين علامت را بر روي اکثر زيور آلات خود همچون انگشتر و گردنبند ? حک مي نمايند.

2- آرم اسم اعظم: به تعبير بهائيان اين اسم اعظم رمزي از رموز الهيه بوده و سطوح ثلاثه آن عبارتند از : عالم حق و عالم امر و عالم خلق. دو ستاره طرفين رمزي از ظهور باب و ظهور بهاء است که به صورت هيکل انساني است و چهار هاء  ارکان اربعه توحيد مي باشند. باء با هاء

3- عکس عبدالبهاء : بهائيان معتقدند نگاه کردن به عکس بهاء الله به دليل بالا بودن مقامش بر بهائيان جائز نيست و اساساً چشم گناهکاران لياقت ديدار جمال آن مقام والا را ندارد از اينرو در اکثر کتب ? عکس وي را با نقاب چاپ کرده و در عوض از عکس فرزندش عبدالبهاء در خانه و اماکن بهائي استفاده مي کنند.
 
4- تقدس عدد 9 و عدد 19: بهائيان  به دو عدد 9 و 19 عنايت خاصي دارند  و در اکثر احکام و اوراد از اين دو عدد بسيار استفاده مي کنند. علت تقدس عدد 9 آنست که به حساب ابجد عدد 9 مساوي کلمه بهاء است .(ب =2 و ه =5و ا=1 و ء= ا ? جمعاً =9) و از آنجا که پيروان اوليه باب 18 نفر بودند ( حروف حي) که با خود باب جمعاً 19 نفر مي شدند از اينرو عدد 19 نيز قداست ويژه يافته است.
 

 


منبع: http://okaliptoos.blogfa.com
بازنشر: گرداب , saffat.org

Like: 0 Hate: 0

  • Currently 0.00/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Tags اسم عظما بهاییت عدد 9 عکس عبدالبهاء
Categories بهائیت
تعداد بازدید مطلب: 280
Print

بدون نظر


افزودن نظرات

Enter the name you would like to appear on the comment.
(required)
Enter the email you would like to use to get updates. You email is not visible and can not be used by other users.
(required)
Enter you comment help.

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
 
  Post Comment