توقعات دختران- پایین آمدن آمار ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج

توقعات دختران- پایین آمدن آمار ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج

صفحات آگهی نامه ها رو ورق میزنیم ، نیاز مند به یک خانم مسلط به تایپ ، نیازمند به یک خانمه لیسانسه برای کار در یک شرکت ، نیاز مند به یک خانم برای کار در شیرینی فروشی ، نیاز به یک خانم با روابط عمومی بالا ، نیاز به یک خانم و نیاز به یک خانم و باز نیاز به یک خانم اصلا انگار دیگه اقایان قرار نیست استخدام جایی بشند ؟ پس مدرک دانشگاهی به چه دردشون میخوره ؟ واسه متر کردن خیابانها هم که نیاز به مدرک بالا نیست هست ؟ در نتیجه ورودی آقایان به دانشگاه ها کمتر میشه اونایی هم که به دانشگاه میرن درصدیشون برای فرار موقتی از خدمت سربازی عدم پذیرفتن مسئولیت و یا در کنار جنس مخالف بودنه و بخش کمی هم به امید یافتن شغل و شرایط مناسب بعد از فارق التحصیل شدنشونه .

در عوض دختران ۶۰ درصد ورودی دانشگاه ها را تشکیل میدهند بالا رفتن مدرک تحصیلی مساویست با بالا رفتن سطح توقعات . : من ۴ سال بیخودی دانشگاه نرفتم که حالا بخوام تو خونه ظرف بشورم یا با یه ادم دیپلمه ازدواج کنم .طرفم باید مدرکش بالاتر از خودم یا حداقل هم سطح خودم باشه ، طرفم باید ماهیانه حداقل ۱ میلیون درامد داشته باشه تیپ و قیافشم خوب باشه .

با هم بررسی میکنیم

یک دختر ۲۳ ساله در شرایطی که امادگی کامل برای ازدواج داره معیارهای او : طرفم تحصیل کرده – شاغل – درامد خوب – اخلاق خوب – خوش تیپ – خوش قیافه و …

یک پسر ۲۳ ساله که از نعمت پدر مایه دار محروم باشه : اگر سال اول دانشگاه قبول شده باشه و عقب نیفتاده باشه در ۲۲ سالگی دارای مدرک کارشناسی اگر قصد ادامه تحصیل نداشته باشه ۶ ماه باید در نوبت خدمت نظام وظیفه قرار بگیره تا بعد از ۶ ماه تازه نوبت اعزام وی به دوره آموزشی فرا برسد اگر جزء سهمیه ها نباشد ۲۱ ماه خدمت سربازی وی زمان میبرد ، که با اون ۶ ماه زمان انتظار قبل از اعزام ۲۷ ماه خوشبین باشیم ۳ ماهم تخفیف میدیم ۲۴ ماه اقا الان ۲۴ سالشه و میخواد وارد بازار کار بشه اگر پارتی نداشته باشه باید به سراغ نیازمندیها بره و دنبال کار باشه اونم نیازمندیهایی که همه پر شده از جذب نیروی خانم حدود ۴ ماه شاید طول بکشه تا کار مناسب پیدا بشه تازه استخدام قرار دادی که معلوم نیست بعد از ۶ ماه یا یکسال قرار داد تمدید می شود یا نمی شود تقریبا باید ۴ یا ۵ سالی کارکنه قید همه چیز رو بزنه تابه ثبات مالی برسه یه پس اندازی جمع کنه پس در بهترین شرایط و بدون وقفه یک پسر لیسانسه دارای شغل و سربازی رفته حدودا ۳۰ سال سن داره .باز هم خوشبین میشیم و ۲ سال تخفیف میدیم ۲۸ سال . باید به دنبال اجاره مسکن و تهیه خرج و مخارج مراسم باشه چون خانواده دختر خانم گفتن ما همین یه دختر رو داریم و براش کلی ارزو داریم خب شما ندارید واسه چی اومدید خواستگاری دختر ما . تازه توقعات مالی خوده اون دختر خانم بماند .

پس دختر خانمها و خانواده آنها در صورتی که توقعاتشون بالا باشد تقریبا باید منتظر یک آقای ۴۰ ساله باشند که همه شرایط مورد نظر را داشته باشد یا اینکه سایر موقعیتها را به امید خواستگار بهتر از دست بدهند . و سن دخترا بالا تر رود و انتخابهایش محدود تر شود . برای همین است که که پسران نباید نگران باشند چون حتی اگر ۴۰ سالشونم باشه با طرز فکر ی که درجامعه حاکم است میتوانند با یک دختر ۲۰ ساله ازدواج کنند و جای نگرانی نیست و بالعکس اینجا دختران متضرر می شوند و این واقعیت جامعه کنونی میباشد .

توصیه می شود ملاک سواد یک فرد را مدرک دانشگاهی قرار ندهید – توصیه می شود قبل از بررسی مسائل ظاهری شخصیت فردی طرف را ارزیابی کنید . پول دار بودن درامد بالا داشتن لازمه یک زندگی ایده ال است اما همه زندگی را شامل نمی شود میتوان گام به گام در زمینه مادیات پیشرفت کرد . صورت قشنگ و جذاب اندامی ورزیده و تیپ مناسب داشتن خیلی خوبه اما مرد بودن بهتر است . هیچ کس کامل نیست بهتره رویایی فکر نکنید .

مقاله از علی سلطانی مجد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید