خانمها درک میکنند-حسادت پوچ و بی معناست

خانمها درک میکنند-حسادت پوچ و بی معناست

اگر تا کنون حس حسادت نسبت به چیزی داشتید، یا به عبارتی اگر واقعاً یک چنین حسی کرده باشید، آنوقت دقیقاً متوجه می شوید که منظور من چیست. قلبتان آنقدر تند می زند که گویی می خواهد از سینه تان جدا شود. نفستان در سینه حبس میشود و ترس تمام وجودتان را فرا می گیرد. حسادت نه تنها می تواند عزت نفس را در وجود شما بکشد، بلکه اجازه نمی دهد بدن شما به صورت نرمال واکنش نشان داده و عملکرد روزانه طبیعی خود را دنبال کند. حسادت می تواند روابط را از هم بپاشاند و خانواده ها را نابود کند.
برای بیشتر خانم ها حسادت به صورت یک حس همیشگی در می آید و به مرور زمان تبدیل به یک بیماری مزمن می شود. زمانیکه این حس به آنها حمله می کند، هیچ گونه کنترل و قدرتی بر روی آن ندارند.
یکی از موارد جالب در مورد حسادت این است که مقوله حسادت هر روزه در حال رایج تر شدن می باشد، اما حتی اگر مانند
بیماری به نظر برسد، باید توجه داشت که یک بیماری به حساب نمی آید. شما مانند بیماری نمی توانید آنرا از کس دیگری بگیرید و از دیگران به شما سرایت نمی کند. اما چرا در حال حاضر حسادت شایع تر از گذشته است؟
خانم ها به خصوص در جوامع غربی اخیراً تغییرات و تحولات اجتماعی قابل توجهی را در حال تجربه کردن هستند. خانم ها در حال حاضر موقعیت های زیادی را برای پیشرفت و ترقی در برابر خود دارند که در طول تاریخ بی نظیر بوده است. در یک کلام می توان گفت که خانم ها به طور کلی انتخاب های بی سابقه ای را در زندگی پیش روی خود می بینند.
این حقیقت ساده می تواند به شما کمک کند تا در دور تسلسل حسادت گرفتار نشوید؛ اما شما باید این قدرت را در وجود خود افزایش دهید. در عین حال باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها با خواندن لغات و کلمات به نتیجه ی دلخواه نمیرسید.
در این میان شما نیاز به شجاعت نیز دارید. خانمهایی که نمی توانندخودشان را با مبحث “از دست دادن” تطبیق دهند، معمولاً در ردیف انسان های حسود قرار میگیرند. حسادت زمانی در وجود شما ایجاد می شود که خودتان را در موقعیتی ببینید که در حال از دست دادن چیزی هستید که برایتان ارزشمند بوده است و یا چیزی را که مال شما بوده از شما بگیرند.
اما زمانی که حس حسادت به شما دست می دهد، چه اتفاقی می افتد؟ احساسات شما سبب بروز چه نوع رفتاری در شما می شوند؟ شما دیگر دوست داشتنی نخواهید بود، بیش از اندازه و به صورت غیر منطقی متوقع می شوید، توانایی اعتماد کردن به دیگران را از دست می دهید، و در حقیقت می توان گفت که هر چیزی که میخواهید باشید درست در نقطه ی عکس آن قرار می گیرید و تبدیل به شخصی میشوید که اصلاً دلتان نمی خواهد باشید. رفتارتان تاثیر عکسی بر روی اطرافیان میگذارد و زمانیکه کاری را انجام می دهید تا به نتیجه ی خاصی برسید، دقیقاً به نقطه عکس آن نتیجه می رسید. حسادت سبب می شود تمام چیزهایی را که قصد دارید از آنها محافظت کنید، از دست بدهید.
از سوی دیگر خانم هایی که می توانند قبول کنند که همیشه احتمال از دست دادن وجود دارد، می توانند خیلی راحت تر بر مشکلات خود غلبه کرده و از توانایی ها و داشته های خود به بهترین نحو استفاده کنند. به جای اینکه ناراحت این امر باشند که ممکن است زمانی شغل، دوست و یا چیز دیگری را از دست دهند، تمام حواس خود را بر روی این مطلب متمرکز می کنند که از لحظه هایی که در آن شغل هستند و یا از زمانی که با آن فرد بخصوص هستند، بیشترین لذت را ببرند. این نوع نگرش، خانم های حسود را از خانم های غیر حسود جدا می کند. این نگرش جالبی است و به راحتی می تواند نظر دیگران را به شما جلب کند.
از این گذشته زمانیکه دیگران چنین خصیصه ی اخلاقی جذابی را در وجود شما کشف کنند، دیگر به راحتی از شما جدا نخواهند شد.گام بعدی برای خانم های حسود…..
باید بپذیرید که شما هم انسان هستید و قبول کنید که نمی توانید کل دنیا را مجاب کنید که مطابق میلتان عمل کند. با این وجود باید توجه داشته باشید که:حق انتخاب دارید
می توانید بر روی دیگران تاثیر گذار واقع شوید(اما نه اینکه بخواهید آنها را کنترل کنید.)
اگر هشیارانه انتخاب کنید و تاثیر مثبت بگذارید، احتمال ایجاد حس اعتماد به نفس، امنیت و ارزش به بالاترن میزان خود افزایش پیدا می کند.
شما به عنوان یک زن، توانایی هایتان خیلی بالاتر از آن چیزی است که فکرش را میکنید. هر لحظه این حقیقت را در ذهن خود مرور کنید و آنرا با خود تکرارا نمایید. اگر می خواهید این مطلب همواره در ذهنتان باشد می توایند بر روی یک تکه کاغذ بنوسید “من از عهده ی همه کارها بر می آیم” یا می توانید آنرا با رژ لب بر روی آینه ای که هر روز خودتان را در آن نگاه می کنید، بنویسید!
مسئولیت کامل این حس را به عهده بگیرید. هیچ کس مسبب آن نیست، جز خود شما؛ و اگر قرار است تنها یک نکته از این مقاله در ذهنتان باقی بماند این مطلب را به خاطر بسپارید: اگر اجازه دهید حسادت بر شما غلبه کند، همیشه چیزی را که در تلاش برای محافظت از آن هستید، از دست خواهید داد.
هیچ شکی وجود ندارد – حسادت امری پوچ و بی اساس است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید