راههای یافتن همسر

راههاي يافتن همسر

-۱ اکنون که ملاکهای خود را در انتخاب همسر مشخص نموده ایم نوبت این مساله است که با چه شیوه ی  مناسبی اقدام به یافتن همسر مناسب برای خود نماییم؟اصولا این امر با ۲ شیوه ممکن است :
الف) راه آشنایی مستقیم با فرد مورد نظر
ب) آشنا شدن به روشهای غیر مستقیم
در این نوشتار به راه مستقیم خواهیم پرداخت، امید است توانسته باشم در حد توان این مساله را روشن نمایم.
آشنا شدن به صورت مستقیم
این طریق آشنایی بیشتر در مراکز علمی از جمله دانشگاهها، مراکز فرهنگی و محلهای کار پیش می آید، برخورد با این مساله در دختران و پسران متفاوت است که در ذیل به آن خواهیم پرداخت.
– پسران : ابتدا مطمئن شویم خواستن ما یک هوس زود گذر نیست سپس موضوع را با شخصی مطمئن و آشنا به هر دو مطرح نماییم و از وی برای ادامه راه استمداد بطلبیم، فرد مورد اعتماد به صورت ماهرانه امر را بر آن دختر ذکر خواهد نمود و در صورت توافق ضمنی وی ادامه کار را به خانواده خود واگذار می نماییم و کار را از مسیر طبیعی خود پیگیری خواهیم نمود.
– نکات:
۱- از خواستگاری مستقیم جدا پرهیز نماییم .
۲- از طولانی شدن امر بپرهیزیم چون باعث می شود نسبت به طرف مقابل علاقه عاطفی پیدا نماییم و از او تابویی در ذهن خود درست کنیم حال ممکن است پس از این همه خیال بافی در ذهن با پاسخ منفی او روبرو شویم که نهایتا شکست روحی سختی خواهیم خورد .
– دختران : به هیچ وجه خواسته خود را مستقیم با پسر مورد نظر مطرح ننمایید، بگذارید برای روشن شدن موضوع بحث را مصداقی ادامه دهیم.
– خانم احمدی دانشجوی کارشناسی رشته پرستاری به سبب وجود کمالات مختلف شیفته آقای سمیعی دانشجوی رشته بهداشت شده است و او را شایسته همسری با خود می داند.
بهترین کار این می باشد که به استاد اعظمی که فردی فهیم، امانت دار و آشنا به هردوی آنهاست مراجعه نماید و خواسته خود را مطرح نماید، آقای اعظمی به بهانه ای آقای سمیعی را می طلبد و با ظرافت خاص خود نظر او را در مورد ازدواج می طلبد و پس از کلی خوش و بش به او می گوید : راستی برای او همسری مناسب سراغ دارد و با لطافت خاصی خانم احمدی را به آقای سمیعی معرفی می نماید حال اگر واکنش سمیعی در این باب مثبت بود ادامه کار را به مسیر طبیعی خود ( همان خواستگاری سنتی توسط خانواده پسر ) می اندازد.
 لازم به ذکر است روش آشنایی مستقیم بزرگترین عیبی که ممکن است به همراه داشته باشد ساختن انسان بی عیب و نقص از طرف مقابل در ذهن خود و کنار گذاشتن عقل و احساساتی عمل کردن می باشد.
 نکته مهم : در ازدواج ابتدا همه ی جوانب را عاقلانه بررسی نماییم سپس کار را به دل بسپاریم نه اینکه اول عاشق شویم و سپس بخواهیم در مورد طرف مقابل عاقلانه فکر نماییم و او را بشناسیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید