فلسفه حجاب و معرفی ۴ کتاب درباره آن

فلسفه حجاب و معرفي 4 كتاب درباره آن

در این مقاله قصد داریم ۴ کتاب درباره فلسفه و چرایی حجاب و دفاع از حجاب اسلامی به شما معرفی کنیم و توضیحی درباره آن به شما عزیزان بدهیم.

برای آگاهی بیشتر در این زمینه ر. ک:

۱- فلسفه حجاب، شهید مرتضی مطهری
۲- فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی، غلامعلی حداد عادل
۳- مجله پرسمان، دی ماه ۱۳۸۰ (مقاله ای درخصوص چرائی پوشش)
۴- کتاب های تفسیر قرآن در ذیل آیات ۵۹، ۳۲، ۳۱ و ۶۰ سوره نور و ۳۲ و ۳۳ سوره احزاب

در اینجا نکاتی را در باره فلسفه حجاب به عرضتان می رسانیم:
اولا: چون ما درعقاید خویش برای وحی جایگاهی ویژه قائل هستیم آنچه را که از این طریق به ما برسد با منت می پذیریم؛ زیرا می دانیم که خداوند جز به مصلحت بندگان خویش فرمان نمی راند.

ثانیا: بسیاری از حکمت ها و فلسفه های حجاب امروزه روشن شده است:
الف) پوشش، امری غریزی و فطری برای بشر است؛ کاوش های باستان شناسی نشان می دهد که از دیر زمان بشر در حد امکان نسبت به مساله پوشش اهتمام ورزیده است و همه صاحبان ادیان نیز آن را سرلوحه عمل قرار داده اند.
ب) مستور بودن زیباییها و جذبه های جنسی زن و مرد آنها را از معرض دید و طمع ورزی شهوت پرستان هرزه محافظت می کند و امنیت و بهداشت روانی جسمی آنان را تامین می نماید.
ج) برهنگی، راهبر به سوی بی بند و باری و لجام گسیختگی جنسی است که عواقب شوم و زیانباری دارد؛ از جمله:

۱- گسترش فساد و ناهنجاری های اجتماعی،
۲- شیوع بیماری هایی چون سفلیس، سوزاک، ایدز و،
۳- سست شدن پیمان مقدس خانواده، گسترش آمار طلاق و بالا گرفتن عقده های روحی در کودکان،
۴- زیاد شدن فرزندان نامشروع.

اینها و ده ها مشکل اجتماعی دیگر عواقب شومی است که جهان غرب را سخت برآشفته و ستاره تمدنش را به افول می کشاند تا آن جا که حتی فریاد متفکرین ماتریالیستی چون راسل را برآورده و جهان را سخت بر آنان تنگ کرده است. ولی مکتب گرانقدر اسلام در پرتو هدایت های نورانی اش همچون حجاب از اساس با این جریان ویرانگر به مبارزه برخاسته و حجاب را دژی استوار برای صیانت فرد وجامعه از آسیب های بی شمار قرار داده است. از همین روست که استعمارگران برای تخدیر جوانان، در بند کشیدن آنان و گسترش اهداف ظالمانه خویش از بی حجابی و برهنگی به عنوان ابزاری قوی سود می جویند.
آنچه که اهداف فوق را تأمین می کند حجاب برتر یعنی چادر است چه این که چادر حجم بدن و برجستگی های آن را پوشانده، تحریک و انگیزش جنسی را در طرف مقابل ایجاد نمی کند. آرایش گرچه فی نفسه خوب است اما نباید به نحوی باشد که نامحرم را به سوی او بکشاند. این است که گفته اند زن باید تمام بدن را از نامحرم بپوشاند و فقط صورت و دست ها تا مچ را در صورتی که فاقد زینت باشند می تواند نپوشاند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید