وظایف دوران نامزدی

وظایف دوران نامزدی

دوران خیلی حساسیه. در حقیقت زن و مرد در این دوران دارن تمرین گذشت و فداکاری از طرفی و از طرف دیگر شناخت کامل تر همدیگر می کنند. شاید درست ترین شیوه نشان دادن خود واقعی از هر دو طرف است. یعنی در این دوران چون هنوز مقداری شرم و تعارف وجود داره، شاید هر دو طرف سعی در بهتر جلوه دادن هر چه بیشتر خود و پنهان نگاه داشتن عیوب شان داشته باشند و زن و مردی که با چنین شناخت مثبتی از یکدیگر وارد زندگی و خانه همیشگی خود می شوند و دیگر تعارفات و خجالت ها کنار میره، اونوقت شاید تحمل شخصیت واقعی برای دو طرف سخت تر باشه. این دوران دورانی ست که هر چه کم و کاستی در شناختن روحیات و شخصیت طرفین در پیش از عقد وجود داشته، حالا باید جبران شود. یعنی باید نیازها و سلایق و خواسته ها و توقعات هم را خوب بشناسید تا در زندگی خود کمتر دچار کشمکش و مشکل شوید. از هم اکنون باید به گونه ای رفتار شود که گویی غم و شادی همسر ، غم و شادی خود شماست. برخی خانم ها از نظر مادی توقعاتی از همسرشان دارند که گویی او را جزیی از خود نمی دانند و تصور می کنند فرصتی پیش آمده و باید نهایت سوء استفاده را ببرند. در حالی که اگه فکر کنید این همان همسری ست که قراره همه وجودشان با هم یکی شود، هرگز این اشتباه را مرتکب نمی شوند.
هرگز از ابراز علاقه و محبت پرهیز نکن که این عامل نقش معجزه آسایی را در رابطه خوب و آرام ایجاد میکنه. به خانواده همسر احترام بگذار و آنها را برعلیه خود ندان بلکه دوستانی مهربان بدان که ممکن است از هر دلسوزی گهگاهی نصیحتی هم داشته باشند. از هم اکنون تمرین کنید هر مشکل کوچکی را با دیگران مخصوصا خانواده هایتان در میان نگذارید و آنها را کمتر قاضی رفع مشکل بدانید.
از لحاظ روابط جنسی، رابطه گرم و صمیمانه ای در حد پسند عرف داشته باشید و به این قضیه به چشم موضوعی فرعی و منزجر نگاه نکن. بلکه این عامل در کنار عوامل بسیار دیگر می تونه متضمن بقا و خوشبختی یک خانواده باشه. در مورد بهترین هدیه، بستگی به سلیقه و نیاز همسرو توان مالی تو داره. اما اونیکه مسلمه ارزش هدیه به گرانبها بودن آن نیست، بلکه به انتخاب بجا و ذوق و سلیقه شما ست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید