چگونه صبحی با نشاط داشته باشیم؟

چگونه صبحي با نشاط داشته باشيم؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، دستوالعمل های زیر کمک می کنند روز خود را به گونه ای آغاز کنیم که ضمن افزایش سطح انرژی از دست رفته، دچار افزایش وزن نیز نشویم.
۱. پروتئین مصرف کنید:
مصرف پروتئین، مغز و معده شما را متقاعد می کند به اندازه کافی غذا صرف کنید تا سیر شوید. اگر در استفاده از پروتئین، صرفه جویی کنید، خیلی زود وسوسه خوردن یک بسته چیپس، شما را اغوا خواهد کرد. تحقیقات حاکی از این است وقتی مصرف روزانه پروتئین آنها کمتر از ۱۵ درصد کل کالری مصرفی روزانه شان باشد، بیشتر از بقیه در طول روز به خوردن اسنک و تنقلات روی می آورند.
۲. روز خود را با شکلات شروع کنید:
کاملاً درست است! یک تکه کوچک شکلات تلخ در ابتدای روز آنقدر تئوبرومین (از خانواده کافئین) دارد که شما را از خواب بیدار کند و در طول روز سنگین و بی حوصله تان نکند. همچنین سرشار از آنتی اکسیدان هاست و خطر حمله قلبی را کاهش می دهد. در ضمن اینکه طعم خوبی دارد و سبب افزایش روحیه می شود. سعی کنید شکلات تلخ را به عنوان میان وعده صبحگاهی به کار ببرید.
۳. قهوه بنوشید:
معجزه قهوه را فراموش نکنید و از نوشیدن آن برای شروع صبح هرگز احساس بدی نداشته باشید! در تحقیقات اخیر ثابت شده است قهوه ۲۰ درصد سرطان پوست را کاهش می دهد، ۲۵ درصد از خطر سکته مغزی می کاهد و در مجموع باعث کاهش ۶۰ درصدی در مرگ و میرهای ناشی از سرطان پروستات شده است. قهوه را سیاه یا سفید همراه شیر کم چرب بنوشید.
۴. با خورشید از خواب بیدار شوید:
شب زنده داری برای وزن شما اصلاً مناسب نیست. کارشناسان معتقدند کسانی که شب دیر می خوابند و بیش از نیمی از خواب آنها بعد از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد است، گرایش زیادی به صرف فست فودها دارند و البته کالری کمتری هم از دست می دهند. یکی از بهترین راه های کاهش وزن، این است که زود به رختخواب بروید و سر ساعت مشخصی هم از خواب برخیزید.
۵. یک چیز جویدنی بخورید:
جویدنی ها کمک می کنند آرواره های شما درگیر و ماهیچه های صورت زودتر از خواب بیدار شود و از این رو شما سریع تر احساس هوشیاری خواهید کرد. جویدن یک سیب همراه صبحانه، هم به این منظور مناسب است و هم در دوز اضافی فیبر به بدن شما می رساند.
۶. تخت خود را مرتب کنید:
پیش از هر چیزی، این کار وسوسه دوباره خزیدن به زیر پتو و چرت زدن را از بین می برد. اما این تنها فایده آن نیست. تکاندن ملحفه ها و بالا بردن دست ها، باعث افزایش ضربان قلب و تقویت بدن شما می شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

ویژه ها

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

گزیده دوره ها