دندان در آوردن

دندان در آوردن

جوانه زدن یک دندان،‌ به خصوص یک دندان آسیاب، ممکن است ناراحت کننده باشد و کودک را تحریک پذیر و بی قرار کند. شما ممکن است اگر انگشتتان را بر روی لثه ها بکشید بتوانید دندان را لمس کنید. البته نبایستی سایر علایم مانند اسهال یا تب را به دندان درآوردن نسبت بدهید.

کودکانی که در حال در آوردن دندان هستند، معمولاً دوست دارند که یک جسم سرد و سفت مانند یک حلقه دندان در آوردن سرد شده یا یک هویج خام را بجوند. ژلهای بی حسی موضعی ، باشند اگر به آرامی بر روی لثه ها مالیده شوند.  می توانند مؤثر و تسکین دهنده در صورت لزوم می توان از میزان توصیه شده   مسکن ها نیز استفاده کرد.
ترتیب ظاهر شدن دندانها

سنی که در آن دندانها ظاهر می گردند از کودکی به کودک دیگر متفاوت می باشد. بعضی کودکان یک یا دو دندان در زمان تولد دارند در حالی که بعضی دیگر حتی تا یک سالگی دندانی ندارند. در ابتدا ۲۰ عدد دندان یا سری اولیه به وجود می آید. ترتیب جوانه زدن دندانها از سن بروز آنها بسیار مهم تر می باشد. معمولاً تا ۱۳ سالگی ، دندانهای اولیه می افتند و اکثر ۳۲ دندان دائمی جوانه می زنند. در بعضی افراد، دندانهای آسیاب سوم که به نام دندان عقل نامیده می شوند، هرگز ظاهر نمی گردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید