من ((گرمک )) هستم

من ((گرمك )) هستم

هزار و یک خاصیت دارم که از آن جمله دوست کبد هستم و کلیه ها را از سنگ پاک می کنم
من دارای اکسیر جوانی هستم و اگر خانمها مرا به شکل ماسک به چهره بگذارند چین و چروک و لکهای سیاه صورتشان برطرف خواهد شد و…
من ((گرمک )) غذای مطلوب بیماران می باشم . با این که از خانواده ی خربزه هستم معذلک این مثل ایرانی که می گوید ((هر کس خربزه می خورد باید پای لرزش بنشیند)) در حق من صدق نمی کند. هر چند که من هم مانند سایر اقسام خربزه مثل شهری ، شخته و غیره امراض خفته و نهفته مخصوصا تب و نوبه را زنده و آشکار می کنم ، ولی آن قدرت و توانایی را دارم که این امراض را قبل از ظاهر شدن درمان نموده و جلوگیری کنم . چون میزان قند در من خیلی کم ، بلکه نزدیک به هیچ است . مبتلایان به مرض قند که از خوردن انواع خربزه محروم می باشند، می توانند با خیال راحت مرا نوش جان کنند و از منافع سرشار من استفاده نمایند. من بهترین دارو برای درمان یرقان و استسقاء هستم و خوردن من شیر، عرق و ادرار را زیاد می کند و از نقرس و روماتیسم جلوگیری می نماید.
من انواع زودرس خربزه هستم . در اواخر بهار و اوایل تابستان خدمت می رسم و شما می توانید برای رفع عطش جلوگیری از التهاب مرا نوش جان کنید.
من چون سایر اقسام خربزه ثقیل الهضم و گرم نیستم ، و خوردن من ایجاد تخامه نمی نماید و بر عکس ملین و خنک بوده ، مناسب طبع اشخاص صفراوی مزاج می باشم .من سرشار از انواع ویتامین مخصوصا ویتامین های ((آ – ب – ث )) می باشم و پیش از ده نوع هورمون گیاهی و آنزیم دارم ، و بسیاری از ناراحتی ها را درمان می نمایم . من دوست کبد و مصلح کلیه ها هستم و سنگ کلیه و مثانه را خرد کرده ، خارج می نمایم . من ضد خشکی پوست و مو می باشم . اگر پوست شما خشک است آب مرا با شیر نجوشیده به مقدار مساوی مخلوط کرده ، روی آن بمالید. اگر موهای خشک و شکننده دارید، می توانید از آب من و یا بهتر است از ماده خمیری که بین تخمه های من قرار دارد، استفاده کرده موی سر خود را با آن ماساژ دهید.
خواننده عزیز، اگر قول می دهی که بدون جهت نویسنده ی این مقاله را متهم به گرفتن پول از میوه فروشها نکنی ، و نگویی که از گرمک کاران پول گرفته ، و سخنان گرمک را ترجمه کرده است ، در عوض من هم رمز بزرگی را به شما خواهم گفت و شما را از یکی از مواهب طبیعی که در نهاد من به ودیعت گذاشته شده است آگاه خواهم کرد و آهسته و در گوشی بدون آنکه میوه فروشها مطلع شوند و قیمت مرا بالا برند به شما خواهم گفت و خواهید دانست که من دارای اکسیر جوانی هستم و هر کس از من استفاده کند عمرش برخلاف عمر من که کوتاه است ، طولانی خواهد شد.
عده ای که عاشق میوه های شیرین و معطر هستند، مرا نمی پسندند و به خوردن برادران دیگر من مثل طالبی ، دستنبو و شخته علاقمند می باشد. آنها هم می توانند مرا پالوده کرده با شکر و گلاب میل نمایند.
بهترین موقع خوردن خربزه ، یکی دو ساعت بعد از صرف غذا است ، ولی من غذای اشتهاآور بوده و بایستی قبل از غذا خورده شوم .
من چاق ها را لاغر و لاغرها را چاق می کنم و از چین و چروک صورت و پیری زودرس جلوگیری می نمایم .
اگر پوست خربزه را خشک کرده ، و بکوبید، و کمی از این گرد را در آبگوشت یا حبوبات دیرپز بزنید نرم و زودپز خواهند شد، ولی پوست من این هنر را ندارد، اما در عوض ماسک زیبایی خوبی است که می تواند چهره ی شما را باز و شاداب نماید. برای این کار پوست مرا روی آن بکشید و بگذارید یک ربع ساعت بماند. این ماسک ضد کک و مک و لکه های سیاه صورت نیز می باشد گوشت من بهترین پماد برای سوختگی است .
به کسانی که مبتلا به حبس البول شده و قطره قطره ادرار می کنند، توصیه نمایید که حتما از آب من استفاده نمایند.بخور تخمه ی من برای رفع ورمها مخصوصا ورم چشمها و سرما خوردگی مفید است ، مخصوصا اگر تخمه ی مرا نشسته با ریشه های آن در پوست من خشک نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید