گلایه از خویشتن …

گلايه از خويشتن ...

براستی چه جریان فکری مانع از بروز و گسترش فرهنگ ناب عاشقی در کشور اسلامی ما گردید ؟!

آیا دشمن در نفوذ عوامل بدلی خود تا این حد موفق عمل کرده است که سراسر شبکه های تلویزیونی ، رادیویی و رسانه ای ما را در اختیار گرفته و به هر مناسبت چهره هایی را در منظر دید نسل جوان کشورمان قرار می دهد که یا فوتبالیست است یا خواننده ، یا هنر پیشه ، و…
چرا بجای الگو قرار دادن اینگونه افراد برای نسل جوان ، نمی آییم شهدای زنده را مطرح کنیم؟!
 چرا به جای قهرمان ملی خطاب کردن فلان فوتبالیست و معاف کردن او از خدمت سربازی، و دادن نشان افتخار و لیاقت به اینگونه افراد ، نمی آییم به شهدای زنده بها بدهیم؟! چرا همگام با دشمن سعی در فراموش کردن فرهنگ عاشقان سفر کرده را داریم؟! وقتی می آییم فلان خواننده و هنرپیشه مرد را که زیر ابرو برداشته است، ویا فلان هنرپیشه زن بزک کرده را که در جامعه به عنوان افراد فاسد الاخلاق شهرت یافته اند ،برای نسل جوان چهره و الگو میکنیم، چه توقعی برای رعایت هنجارهای دینی و اخلاقی جامعه، توسط نسل جوان داریم؟! وقتی می آییم فلان ورزشکار فاسد الاخلاق را الگوی جوانانمان قرار میدهیم که حتی در میادین ورزشی نیز بوی از جوانمردی نبرده است ،از جوانانمان چه توقعی داریم؟! وقتی می آییم ارزش خدمت به کشور و کسب افتخارات ملی را با سکه و ماشین برابر میدانیم ،دیگر جایی برای عرق ملی و ارزشهای والای مذهبی و اخلاقی باقی نمی ماند.و نتیجه آن میشود همان ورزشکاری که با نام مقدس ائمه سلام الله علیه ، به موفقیت ورزشی رسیده است ،اکنون برای تداوم افتخارآفرینیهایش ،ماشین و خانه و مادیات دنیوی طلب میکند!براستی کجا رفت آن فرهنگ عاشقی و آن زرنگی های عاشقانه؟!
کجا رفت آن فضای عشق و ایثار؟! کجا رفت رضای خدا در تمامی امورمان ؟! کجا رفت سوز دعا هایمان ؟!
کجا رفتند خادمان بی ادعا؟! کجا رفت لحظه های ناب معاشقه؟! ؟!
راستی !اگر اکنون یکی ،تنها یکی از آن سبکبالان عاشق از ما سؤال کند که :ما برای حفظ ناموس این کشور رفتیم ،شما بعد از ما حتی به ناموس همسایه دیوار به دیوار خودتان هم رحم نکردید !چه پاسخی داریم ؟!
 تصور بفرمائید اگر این فرهنگی که الان حاکم شده است که هرکس در هر مقام و منصب، برای ادای وظیفه اش به کشور،درخواست مادیات دنیوی میکند،اگر در زمان دفاع مقدس نیز این اخلاق حاکم بود چه میشد؟!
 در زمانی که برای تهییج به اصطلاح قهرمانان کشتی ،وعده تحویل خودرو در فرودگاه داده میشود !در زمانی که رکورد شکنی،جایزه اش خانه و ماشین و سایر مادیات میباشد! در زمانی که گل زدن در یک بازی فوتبال ، مدال شجاعت ولیاقت و قهرمان ملی ، ارمغان می آورد! اگر همین رویه در زمان دفاع مقدس حاکم بود ، چه می شد؟!تصوٌر بفرمایید: پشت میدان مین رزمندگان زمینگیر شده اند ، آیا وعده خودرو و خانه می تواند عاملی برای رفتن بر روی مین باشد؟!
آیا با این انگیزه های مادی ، می توان زرنگترین عشاق را داشته باشیم؟!
یا برعکس در آن شرایط زرنگی ها هم رنگ عوض می کند و تبدیل به بزدلی می شود؟! شما جناب مسؤول فرهنگی!
شما جناب مسؤول سیاسی! شما متولیان امر! چه کردید که دشمن را در اجرای اهداف خود آنچنان گستاخ نموده اید که حماسه هشت سال جانفشانی عاشقان مَرد را از یاد برده ، و در پشت مرزهای کشورمان به رجز خوانی افتاده است. بگذریم… بیان غفلتها و اشتباهات گذشته ، به جز آنکه عرق شرم بر پیشانی و جدانهای بیدار بنشاند، کار دیگری انجام نمی دهد. بیایید منبعد در هرکجا که هستیم ، در هر پست و مقامی که هستیم ، در هر وضعیتی که هستیم ، با هر توان و امکاناتی که داریم ؛ سعی کنیم دشمن از غفلتهایمان سوء استفاده نکند. بیایید منبعد امکانات و مقدورات نظام اسلامی کشورمان را در جهت اهداف دشمن مورد استفاده قرار ندهیم. بیایید منبعد بوی کباب واقعی را به کباب خوران بیت المال بچشانیم!
بیایید منبعد بجای چهره کردن هنر پیشه ، خواننده ، ورزشکار ،و…؛ شهدای زنده را به جامعه جوان و تشنه فرهنگ ناب عاشقی معرفی کنیم.
بیایید منبعد بجای اعطای نشان های پر زرق و برق دنیایی به افرادی که بویی از فرهنگ عشق و ایثار نبرده اند ؛
نگاهی به شهدای زنده که در گوشه آسایشگاه ها یا کُنج غربت، لحظه ها را برای رسیدن زمان وصال معشوق ، سر میبرند؛ اهداء کنیم.
بیایید منبعد حداقل قدر شناسان خوبی برای پاسداران نوامیسمان در هشت سال دفاع مقدس باشیم.
بیایید منبعد برای نسل جوان فعلی ، بجای عشق های مجازی و منحرف دنیایی ، عشق واقعی را تعریف و الگو قرار دهیم.
بیایید منبعد صندلی های قدرت را به چشم فرصتی برای خدمت ببینیم.
بیایید منبعد برای مشتی رأی افرادِ ابن الوقت ، با توجیه پویایی اندیشه ! سندیت حکم ولی نعمتمان را که تمام شرف و حیثیتمان از اوست را به چالش نکشانیم . و ارزشهایمان را به حراج نگذاریم .
نگویید چگونه؟!د‍ُرست به همان صورت که در این چند سال گذشته فرهنگ ناب عاشقی و عشق بازی سبکبالان عاشق را با فرهنگ مُد گرایی، چهره پرستی هنرپیشگان ، خوانندگان ، و ورزشکاران معاوضه کردیم.
نگویید چگونه؟!درست همانگونه که در این چند سال گذشته ، آن فضای پاک و زلال عاشقانه را اینگونه مسموم و زهر آلود کرده ایم.
نگویید چگونه؟! همانگونه که در این چند ساله ، مداحان اهل بیت سلام الله علیه را خواننده کردیم! اگر دقت کنیم ، راه کار در عملکرد این چند ساله خودمان مستتر است! تنها بجای چهره نمودن برخی …، عاشقان حقیقی و شهدای زنده را جایگزین کنید.همه چیز خود به خود در مسیر الهی قرار می گیرد..
بیایید…بله! شما بیایید،آنها آمده اند . تنها یک یا علی می خواهد تا عشق دگر باره آغاز شود.
زیرا:
فرهنگ شهدا،فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی است.
فرهنگ شهدا،فرهنگ خدمت به خلق خدا در بالاترین حد است.
فرهنگ شهدا،فرهنگ مبارزه با منفعت طلبی و خود خواهی های فردی است.
فرهنگ شهدا،فرهنگ عدالت علی (ع )، صبوری حسن (ع ) ، شجاعت حسین (ع ) ، و فریاد رسای زینب (س ) است.
فرهنگ شهدا ، فرهنگ مبارزه با هر فسادی ،تحت هر عنوانی ، و از سوی هر فردی میباشد.
فرهنگ شهدا…
والسلام علی من اتبع الهدی
* * *
نوشته جانباز شیمیائی نویسنده مجموعه تخریب چی دوران ( استاد ابوالفضل درخشنده )

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید