بیست روش برای شناخت همسران

بیست روش برای شناخت همسران

شناخت مردان
۱- یکی از مهمترین نیازهای مردان ،اطمینان از این موضوع است ،که همسرشان به آنها افتخار می کند ،پول و قدرت همه چیز نیستند،شرافت ،اخلاق خوب ،سخت کوشی ، امید ،وفاداری ،تسلیم نشدن در مقابل حوادث روزگار ،همه و همه قابل تحسین هستند،بهانه ای برای تحسین کردن بیابید.
۲- مردها دوست دارند شما ایمان داشته باشید ، که آنها همه کارها را مانند یک مرد انجام می دهند، از قدیم و ندیم گفته اند که خانم ها هنر پیشه های خوبی هستند ، در این مورد بخصوص ، تظاهر بهتر از ایمان قلبی است.
۳- مردان دوست دارند ، برای فرزندان ، دوستان و اقوام شان یک قهرمان باشند ،از کاستی های آنها، با احتیاط و در زمان تنهائی صحبت کنید،هیچ وقت، غرور آنها را جلوی دیگران خرد نکنید.
۴- بسیاری از مردها تا آخر عمر ، فرزند مادر خود باقی می مانند و سعی می کنند همسرشان مانند مادرشان باشند.
۵- وقتی در جمع هستید،گپ می زنید، بحث می کنید،گاهی اوقات نیز بگذارید مردتان فرد برتر باشد.
۶- مردها در مقابل فشار روانی ناشی از سقوط اقتصادی یا ور شکستگی از خانم ها ضعیف ترند و زود تر دچار عوارض و بیماریهایی مانند سکته قلبی می شوند ، در چنین مواقعی از او حمایت کنید، سرزنش فایده ای ندارد.
۷- بعضی از مردها ظاهر پر اخمی دارند ، اما در حقیقت قلبی نرم و رئوف در سینه شان می تپد. فقط کافی است راه ورود به آن را پیدا کرد .
۸- مغز آقایان صداها را انتخاب می کند. آنها همه چیز را نمی شنوند. اگر می خواهید کاری واقعا انجام بشود،به نوع صدا توجه کنید.
۹- مردها همیشه بهترین تصمیم گیرندهای دنیا نیستند، اما لا اقل در مورد مسائل جزئی به قضاوت و انتخاب هایشان کم تر ایراد بگیرید. این موضوع برای اعتماد به نفس آنها و رابطه بین شما مهم است.
۱۰- بعضی از مردها پدر بودن را دوست دارند،اما در عین حال ممکن است نسبت به بچه هایش نوعی حسادت خاص نیز نشان بدهند و اگر ببینند که بچه ها برای مادرشان یا مادرشان برای بچه ها بیش از او ارزش قائلند، گرفتار حسادت می شوند و یک حالت بی تفاوتی نسبت به آنها یا شما پیدا می کنند،سعی کنید همدلی و تعادل و مساوات در خانواده بر قرار باشد و سلسله مراتب رعایت حق در خانواده را نیز رعایت کنید: اول روح و جسم خود،دوم همسر و بعد فرزندان.
۱۱- مرد ها بیش از زنها در حفظ تعادل اقتصادی مشکل دارند و معمولا به کسی که بتواند چنین تعادلی در زندگیشان بوجود بیاورد نیازمندند. بهتر است پست وزارت اقتصاد و دارایی منزل را از آن خود کنید تا ورشکست نشوید.
۱۲- مردها کسی را که بسیار دوست دارند، چنان نشان می دهند که فقط مقداری دوستش دارند.
۱۳- بسیاری از مسائل ساده ای که بین شماست،از دید آقایان یک راز پنهان است و مخفی بودن آن برای آنها اهمیت زیادی دارد، قبل از صحبت در مورد آنها با دیگران مطمئن شوید، کسی را وارد حریم شخصی مرد خود نمی کنید.
۱۴- مردهای کشور ما بیش از مردان کشورهای دیگر به اصطلاح متمدن زنان خود را دوست دارند، می دانید در بعضی از کشورهای به اصطلاح متمدن، زمانی که زن و شوهر با هم به رستوران می روندهر کدام باید سهم خود را بپردازند؟
۱۵- زمانی که مردها با مشکلی مواجه می شوند یا قلبشان جریحه دار شوند ، معمولا به داخل لاک خود فرو می روند و با کسی حرف نمی زنند ، شاید روزنامه بخوانند و جلوی تلویزیون ساعت ها بنشینند شاید هم در اتاق را به روی خود ببندند، لاک تنهایی و کنج عزلتشان جایی است که نه تنها خود را از گزند دیگران در امان می بینند ،بلکه می توانند خویشتن را از افکار و احساسات ناراحت کننده خود نیز دور کنند. در چنین حالتی برای فهمیدن موضوع ، شتاب به خرج ندهید و با سئوالات پیاپی ذهن آنها را به هم نریزید، به آنها فرصت دهید موضوعات را در ذهن خود حل و فصل کنندو بعد با شما صحبت کنند.
شناخت زنان
۱- زن ها همیشه دوست دارند و شاید بتوان گفت نیازمند به آن هستند که بدانند همسرشان به یاد او هست . باید به نوعی این نیاز آنها را بر آورده کنید و هر از گاهی خاطرشان را از این بابت جمع کنید.
۲- زن ها عاشق این هستند که مطمئن باشند، به آنها فکر می کنید ، با یک تلفن و احوالپرسی کوتاه در میان روز مطمئنن باشید ، بیش از آنچه فکر می کنید بر رابطه خود اثر مثبت خواهید گذاشت.
۳- زن ها دوست دارند برای حرف زدنشان ارزش قائل باشید و زمانی که با شما صحبت می کنند، دست از روزنامه خواندن تلویزیون نگاه کردن یا جدول حل کردن بکشید و در چشم های شان نگاه کنید.
۴- اگر مردی فکر می کند ، کنترل و انجام کارهای خانه و بچه داری کار سختی نیست ، بد نیست چند روزی را به این کار اختصاص دهد.به این ترتیب لااقل متوجه می شوند، که زن ها چه اعصاب پولادینی دارند و اگر روزهایی وجود دارند که آنها از همه چیز شکایت دارند ، دلیل اش چیست؟
۵- زن ها واقعا شم اقتصادی قوی دارند ،اگر شما به کار تجارت مشغول هستید ،بهتر است مسائل و مشکلات خود را با همسرتان مطرح کنید.
۶- یک زن وقتی احساس می کند که او را دوست دارند و مورد توجه همسرش قرار دارد ، به خود می بالد.
۷- خیلی وقت ها زن ها نیازی به شنیدن راه حل شما ندارند .آنها فقط نیاز به یک گوش شنوا دارند .پس زمانی که حرف می زنند و مشکل شان را مطرح می کنند ،فقط سراپا گوش باشید و اجازه بدهید حرف شان را تمام کنند .وقتی مردی گوش دادن را می آموزد و احساسات همسرش را بدرستی تفسیر می کند ،برقراری ارتباط ساده تر می شود و گوش دادن هم مانند سایر هنرها به تمرین احتیاج دارد . هرروز که به خانه می روید، از همسر خود بخواهید که برای شما چه طوری سپری کردن روز را توضیح دهند این کار یه شما کمک می کند که شنونده بهتری شوید.
۸- در آخر روز زن ها می خواهند که احساسات شان را درباره روزی که پشت سرگذاشته اند بروز دهند ،سعی کنید در این هنگام شنونده خوبی باشید و با این مسئله بصورت منطقی برخورد کنید.
۹- همانطور که مردها دوست دارند در کارشان دائما بهتر شوند و پیشرفت کنند ،اغلب خانم ها نیز به زندگی مشترکشان به عنوان کار اصلی خود نگاه می کنند و دوست دارند این رابطه را دائما بهتر کنند.
۱۰- مردها اغلب به اشتباه تصور می کنند که یکبار همه نیازهای عشقی همسرش را برآورده کرده و او را راضی و خوشحال کرد، از این پس زن باید بداند که همسرش او را دوست داشته و عاشق اوست غافل از این که زن دائما به این موضوع نیاز دارد که علاقمندی همسرش به وی مرور و یادآوری شود.
۱۱- وقتی مرد در برخورد با زن به او احترام می گذارد و حق و حقوق و خواسته ها و نیازهای او را مقدم شمرده و آنها را تائید می کند ، زن احساس می کند که مورد احترام قرار گرفته است و قطعا دانسته و ندانسته یا با تغییر در رفتار و افکار خودش از همسرش تشکر و قدر دانی در خور و شایسته به عمل می آورد.
۱۲- خیلی بر این عقیده نباشید که قدرت ،توان جسمانی و روانی تان از زنان بیشتر است. تحقیقات جدید نشان می دهند که زنان از نظر جسمی و روانی به مراتب تواناتر از مردان اند .آنها در تحمل درد نیز گوی سبقت را از مردان ربوده اند . در حالی که بسیاری از مردان زیر بار دردهای معمولی تحمل خود را از دست می دهند ،طوری که اگر قرار بود درد زایمان را مردها تحمل کنند ،قطعا نسل آدمی میلیون ها سال قبل بر می افتاد.
۱۳- صرف نظر از تعداد معدودی خانم های کنترل گر و عصبانی ،زمانی که خانم ها پیشنهاد ،انتقاد یا برنامه خاصی برای رابطه تان دارند ،معنی اش این نیست که می خواهند شما را کنترل کنند و نظارت بیشتری بر فعالیت های شما داشته باشند.
۱۴- یکی از هنرهای شوهران موفق ،پی بردن به نیازهای عاطفی همسرانشان است .زمانی که احساس می کنید عاملی آزار دهنده برای همسرتان بوجود آمده ،بدانید که تنها شما مشکل گشای نگرانی های همسرتان هستید ،پس با قدری درایت غمهای کوچک و بزرگ همسرتان را مرتفع سازید.
۱۵- اگر پای درد دل خانم ها بنشینید ،خواهید دید که بسیاری از آنها از عدم ابراز مهر و محبت همسرشان می نالند.بنابراین محبت ،کلید اثبات عشق شماست نسبت به همسرانتان شما می توانید با انجام کار خاصی و یا تعریف از محسنات وی و یا حتی خرید یک هدیه کوچک ،علاقمندی خود را به همسرتان نشان دهید.
منابع:
۱- خانواده خوشبخت ،امیر حسینی
۲- مهارتهای عملی زندگی ،دکتر فیلیپ مک گرا.
۳- از دولت عشق ،کاترین پاندر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید