جنبه عاطفی ازدواج تاثیر بیشتری بر زنان دارد

جنبه عاطفی ازدواج تاثیر بیشتری بر زنان دارد

ایسنا-از نظر یک زن همسر به معنی امنیت ، حمایت ، قدرت و فرد صمیمی برای در میان گذاشتن احساسات و افکار است.
به گزارش خبرگزاری مهر ، به عقیده مشاوران خانواده از دید زن ؛ شوهر کسی است که با او می توان هر آنچه را با دیگران حتی والدین و خواهر و برادر نمی توان تقسیم کرد در میان گذاشت و به معنی واقعی کلمه شریک شد.
در عین حال شوهر کسی است که پدر فرزندان اوست . پس نقش او در هماهنگ ساختن این نقش ها بسیار است. به عبارت دیگر اکثر این نقش ها برای زن از نقطه نظر احساسی حائز اهمیت است.
اگر شوهر از این امر طبیعی آگاه نباشد و سعی نکند به همسرش اطمینان خاطر دهد که زندگی مشترک آنان در اولویت است مشکلاتی برای زن ایجاد خواهد شد.
زن در افکار و روحیات خود دچار استرس و تنش شده و به تدریج به انواع بیماری های جسمی و روحی هر چند خفیف دچار می شود.
وقتی او وابسته به شوهر باشد اما احساس راحتی و آرامش خاطر نکند از نظر امنیت به ویژه امنیت مالی نیز احساس ناامنی خواهد کرد.
هر چقدر هم زن به والدین ، خواهر و برادر و دوستان و آشنایان نزدیک باشد وقتی احساس کند شوهرش از نظر روحی نزدیک به او نیست احساساتی از قبیل خشم ، تاسف و نارضایتی بر او مسلط شده و به روحیه او حمله می کند.
حتی اگر بسیاری از افراد به او احترام بگذارند از آنجا که وقتی همسرش دور و بر اوست احساس اعتماد به نفس بیشتری می کند با عدم این حضور نیز این احساس دچار ضعف می شود ، پس احساس می کند نیاز به تایید و تحسین را از جانب افراد دیگری دریافت کند که همین امر موجب بسیاری از دلسردی ها و دلزدگی ها از زندگی مشترک خواهد شد
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید