طرز تهیه حلیم گندم ساده

حلیم گندم یکی از غذاهای بسیار قدیمی و سنتی ایرانی است که امروزه بیشتر در مناسب های خاص به عنوان نذری طبخ می شود. البته این غذای خوشمزه پای ثابت سفره صبحانه ایرانیان نیز هست، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم ساده در ادامه با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گندم یا بلغور گندم ۵۰۰ گرم
گوشت گردن گوسفند ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
روغن ۲ قاشق غذاخوری
دارچین ۱ قاشق غذاخوری
کنجد ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه حلیم گندم

مرحله اول

برای تهیه حلیم گندم خوشمزه ابتدا گندم را از شب قبل داخل یک کاسه آب می ریزیم و اجازه می دهیم به خوبی خیس بخورد. پس از اینکه گندم به خوبی خیس خورد، آنرا آبکشی می کنیم و داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

نکته: بهترین نوع گندم برای تهیه حلیم، گندم پوست کنده است که برای اینکه باعث ترش شدن معده نشود، حداقل باید به مدت ۲۴ ساعت درون آب خیس بخورد.

مرحله دوم

توجه داشته باشید که اگر بخواهیم از بلغور گندم برای تهیه حلیم استفاده کنیم، نیاز به خیساندن طولانی بلغور نیست. البته توصیه می کنیم اگر می خواهید حلیمی کشدار به روش بازاری داشته باشید حتما از گندم کامل استفاده کنید.

مرحله سوم

در این مرحله دو برابر حجم گندم، آب اضافه می کنیم، سپس گوشت گردن را به همراه پیاز به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم گوشت و گندم به مدت دو ساعت بپزند.

 

مرحله چهارم

پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، کف های سفید رنگ روی سطح آب را جمع می کنیم و دور می ریزیم. پس از گذشت دو ساعت قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و پیاز را خارج کرده و دور می ریزیم.

 

مرحله پنجم

در این مرحله گوشت گردن را از قابلمه خارج می کنیم و به صورت ریش ریش خرد می کنیم و کنار می گذاریم. حالا با بلندر یا گوشتکوب گندم یا بلغور را به صورت کامل له می کنیم، سپس آنرا صاف می کنیم تا پوسته های گندم جدا شود.

مرحله ششم

حالا گندم را به همراه گوشت ریش ریش مجددا به قابلمه باز می گردانیم، سپس روغن را اضافه می کنیم. در صورت کم بودن آب حلیمف کمی آب جوش اضافه کرده و قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم و هر چند دقیقه یک بار حلیم را هم می زنیم تا ته نگیرد.

 

مرحله هفتم

درست کردن حلیم به صبر و حوصله ای نیاز دارد و باید با صبر حلیم را هم بزنیم تا آب اضافی آن کشیده شده و حالتی کشدار پیدا کند. پس از اینکه حلیم شروع به روغن انداختن کرد و آب درون قابلمه به طور کامل کشیده شد، حلیم ما آماده است.

مرحله هشتم

در این مرحله حلیم را کمی درون قابلمه مخلوط می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. در ادامه مقداری روغن روی حلیم می ریزیم، سپس آنرا به همراه دارچین و کنجد به سلیقه خود تزیین کرده و سرو می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید