خلاقیت های کوچک در زندگی زناشویی معجزه می کند

خلاقیت های کوچک در زندگی زناشویی معجزه می کند

« سورپرایز» اصطلاحی است همراه با هیجان مثبت که به طرف مقابل القا می شود. به راستی در طول هفته چند مرتبه ، همسر خود را با کم ترین هزینه مانند خرید گل یا کتاب یا حتی استفاده از کلمات« دوستت دارم» و« عاشقتم»، سورپرایز می کنید؟

یکی از عواملی که باعث می شود یک عشق شدت بگیرد، فرار از یکنواختی می باشد. متأسفانه زندگی زن و شوهرهای ایرانی یکنواخت شده است. لذت بردن و سرحالی یک آقا یا خانم در خارج از محیط منزل است و هنگامی هم که وارد منزل میشوند ، طبق روزمرگی و روند زندگی هر روزه خویش، رفتار و گفتار می کنند و به این شیوه عادت نموده اند و هیچ تغییر و تحول مثبتی در زندگی شان دیده نمی شود و خروجی این رفتار اشتباه، در بین زن و شوهرها منجر به طلاق عاطفی در زندگی شان می شود.

برای این که دچار چنین وضعی نشویم، بیاییم با اعمال یک سری رفتارهای هیجان انگیز طرف مقابل مان را شاد کنیم که اصطلاحاً به آن« سورپرایز» می گویند. سورپرایز به مفهوم یک اتفاق غیرمنتظره و خوش آیند است و یکی از هیجانی ترین اعمالی که باعث می شود به طرف مقابل حس خوبی دست بدهد سورپرایز کردن است.

سوپرایز همسر

بدون برنامه ریزی همسرتان را سورپرایز کنید

خیلی ها فکر می کنند در سورپرایز کردن حتماً باید به واسطه مناسبتی، همسرشان را سورپرایز کنند، یا از قبل برنامه ریزی باید داشته باشند در حالیکه فلسفه سورپرایز این است که به طور غیر منتظره کاری کنید تا همسرتان شگفت زده شود. به عنوان نمونه یک آقا می خواهد روز چهارشنبه به همسر خویش زنگ بزند و به همسرش پیشنهاد شام در یک رستوران را بدهد، یا به خانه بیاید و از همسر خویش بخواهد به خانه پدر خانم خود بروند. یا با خرید یک شاخه گل به دیدار همسر خود بیاید. بنابراین حتماً نباید مناسبتی یا برنامه ریزی خاصی در این زمینه داشته باشند.

یک نامه عاشقانه بنویسید

یکی از راههای غافل گیر کردن مردان که برای هر زنی میسر است، نوشتن یک نامه عاشقانه و پنهان کردن آن در جیب اوست. شما این نامه را در قالب چند جمله عاشقانه بنویسید تا وی دریابد چه قدر عاشقش هستید.

سفر برنامه ریزی شده

برنامه ریزی برای این سورپرایز اندکی حقه و حواس جمع می خواهد، زیرا مهم است که طوری سفر را برنامه ریزی کنید که مطلع شوید و مطمئن باشید برنامه یا کاری برای انجام در آن روزها ندارد.

اگر کاملاً سفر را تا لحظه ی پایان سورپرایز نگه دارید امکان دارد با مخالفت شوهرتان رو به رو شوید، پس دست کم ۴ روز قبل به او بگویید که ترتیب یک سفر کوتاه سورپرایز برای پایان هفته برای وی چیده اید و از وی سوال کنید کار و یا برنامه ای برای انجام دارد و موافق است یا نه.

به این نکته توجه کنید که جایی نزدیک را برای سفر پایان هفته و یا تعطیلات چند روزه تان انتخاب کنید تا سبب خستگی شوهرتان برای هفته ی کاری جدید نشود.

به جای هدیه و گل، یک تجربه تازه را ایجاد کنید

منظور من این نیست که کادو و گل شگفت آور و غافلگیرکننده نیستند( تعداد اندکی از زنان آنها را دوست ندارند) ولی آنها تنها یک بخش از برنامه هستند.

چنانچه شما می دانید که یک چیز خاصی وی را تحریک می کند و یا چه چیزی را دوست دارد بعنوان کادو به وی بدهید، این میتواند لحظه ای را بسازد که هنگامی که وی کادو اش را می گیرد بتواند آنرا پیش بینی کند و این جالب تر از گرفتن تنها یک کادو است. دیدن یک نمایشگاه ویژه باهم و یا مواردی که سبب خندیدنتان می شود میتواند تجربه تازه برای هر دو شما باشد که از آن لذت ببرید.

روش سوپرایز شوهرمان

بهترین را انجام دهید تا وی حس فوق العاده بودن کند

هر آنچه که شما برای آن روز برنامه ریزی نموده اید بهترین خواهند گردید چنانچه شما با گذاشتن فکر و برنامه ریزی حس اورا فوق العاده و ویژه کنید. بهترین را انجام دهید با توجه به اینکه او چه می خواهد و چه چیزی حس او را خوش آیند می کند.

در نظر بگیرید بزرگترین لذت را به وی بدهید و روز و شب او را با خوشحالی پر کنید. اگر این یک شرایط خاص و سوپرایز است و شما به فکر دادن گل و هدیه هستید عالیه ولی شاید بهتر باشد بعضی ابتکار ها را به آن اضافه کنید. به عنوان مثال شما می توانید به جای گل یک گیاه به وی بدهید، اگر او سرکار است میتوانید یک دسته گل بهمراه یک یادداشت عاشقانه برایش بفرستید.

میتوانید یک یادداشت مرموز به محل کارش بفرستید و از او بخواهید بیرون بیاید و بعد یک کادو ویژه به وی بدهید یا یک کادو خاص پس از آن روز به او بدهید. اگر میخواهید این روز بیادماندنی باشد کاری انجام دهید که او هیچوقت فراموش نکند.

یک نکته بسیار مهم، هیچ وقت همسر خود را به واسط سورپرایزی که شما را نموده است ضایع نکنید، حتی اگر باب میل و سلیقه شما نبوده باشد، چون به شدت طرف مقابل ضربه روحی می بیند.

به عنوان نمونه اگر یک اقایی به خانم خود، ادوکلنی کادو داده است که مورد پسند خانم نبوده است، خانم درست نیست که بگوید برو از سلیقه مردای دیگر یاد بگیر، یا این چیه که برای من خریدی؟ این رفتار نباید وجود داشته باشد. مهم این بوده که طرف مقابل برای شما وقت گذاشته است و این کادو را بخاطر ارزش وجودی شما خریده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید