زندان برای ندادن مهریه ۳۵۰ هزار شاخه گل رز

زندان براي ندادن مهريه 350 هزار شاخه گل رز

همشهری: مرد جوانی که مهریه همسرش را ۳۵۰ هزار شاخه گل رز تعیین کرده بود، وقتی متوجه شد او با مراجعه به دادگاه خانواده مهریه اش را به اجرا گذاشته، مدعی شد
حاضر نیست هزینه گل ها را بپردازد و از قاضی خواست وی را به زندان بفرستد.
این مرد جوان که دوشنبه گذشته به دادگاه خانواده احضار شده بود تا مهریه همسرش را پرداخت کند، وقتی مقابل قاضی صداقتی -رئیس شعبه ۲۶۲- قرار گرفت در تشریح ماجرا گفت: من و همسرم ۵ سال قبل با هم ازدواج کردیم و در آن زمان او بر خلاف مخالفت های خانواده اش، مهریه اش را ۳۵۰ هزار شاخه گل رز تعیین کرد.
وی ادامه داد: من که به همسرم علاقه داشتم با این شرط موافقت کردم و به این ترتیب زندگی مشترکمان را آغاز کردیم، اما بعد از مدتی متوجه شدم همسرم به شدت تحت تأثیر حرف های خانواده اش قرار دارد و دخالت های آنها باعث شروع اختلافات ما شد.
این دخالت ها تا جایی پیش رفت که همسرم تصمیم گرفت با مراجعه به دادگاه مهریه اش را به اجرا بگذارد و من با وجود اینکه قادر به پرداخت این مهریه هستم، حاضر نیستم آن را پرداخت کنم و حاضرم به خاطر این موضوع به زندان بروم.
در حالی که مرد جوان مدعی بود همسرش را دوست دارد و حاضر نیست اجازه دهد زندگی شان از هم بپاشد، زن جوان نیز در ادامه جلسه دادگاه به قاضی گفت: آقای قاضی، این ازدواج از ابتدا درست نبود، چرا که خانواده همسرم بسیار ثروتمند هستند و به خاطر اینکه من از یک خانواده متوسط هستم بارها مرا سرزنش کرده اند.
به همین دلیل است که دیگر تحمل زندگی با او را ندارم و می خواهم از وی جدا شوم.
بعد از اظهارات زن جوان، از آنجا که وی به خواسته خود مبنی بر دریافت مهریه اصرار داشت، قاضی دادگاه همسر وی را که حاضر نبود این مهریه را پرداخت کند، راهی زندان کرد.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید