عشق شدید و ناگهانی از عوامل طلاق

عشق شدید و ناگهانی از عوامل طلاق

سلامت نیوز ,دختران و پسران باید با چشم باز، از روی منطق و با توجه به آموزه‌های مذهبی و علمی اقدام به ازدواج کنند. مسائلی از قبیل عشق شدید و ناگهانی که معمولا زودگذر است عامل اصلی ازدواج در نظر گرفته نشود. فربد فدایی مدیرگروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی افزود: آمار طلاق نگران کننده نیست اما نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است. به نظر می‌رسد مهمترین علت طلاق تغییر وضعیت اجتماعی خانواده‌ها است.
وی گفت: خانواده‌ها از خانواده سنتی به خانواده‌های هسته‌ای تغییر یافته‌اند. خانواده هسته‌ای از پدر، مادر و فرزندان تشکیل شده است. در حالی که خانواده سنتی گسترده‌تر است و بسیاری از نزدیکان خانواده را شامل می‌شود.
وی افزود: زن و شوهر از حمایت‌ها و تجربه‌های بزرگترها و خانواده خود محروم مانده‌اند که باعث به وجود آمدن مشکلاتی بین زن و شوهر شده است.
فدایی گفت: مواردی از قبیل افزایش اعتیاد و بی‌کاری نسبی نیز می‌تواند باعث به وجود آمدن طلاق شود. در این میان بعضی از عوامل وجود دارد که تاثیر آن خیلی کم است مانند افزایش سطح تحصیلات زنان و استقلال اقتصادی آنان که احتمالا می‌تواند در طلاق مؤثر باشد.
وی اضافه کرد: برای کاهش آمار طلاق احتیاج به پیشگیری است به این معنی که زن و شوهر باید باچشم‌باز، از روی منطق و با توجه به آموزه‌های مذهبی و علمی اقدام به ازدواج کنند. مسائلی از قبیل عشق شدید و ناگهانی که معمولا زودگذر است عامل اصلی ازدواج در نظر گرفته نشود.
او گفت: بچه‌ها بیش از هر کس دیگر در طلاق آسیب می‌بینند. بخشی از واکنش‌هایی که فرزندان از خود نشان می‌دهند این است که فکر می‌کنند، بچه بدی برای خانواده بوده‌‌اند یا اشتباهی کرده‌اند که پدر و مادر از هم جدا شده‌اند.
فدایی گفت: به کار بردن عبارت «بچه‌های طلاق» به نوعی انگ‌گذاری ناموجه است.صحیح نیست و این را خاطر نشان می‌کنم که بیشتر فرزندانی که پدر و مادر آنها از یکدیگر جدا شده‌اند، هیچ گونه مشکل فکری، رفتاری نداشته‌اند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید