مقابله با بدبینی در زندگی زناشویی

مقابله با بدبینی در زندگی زناشویی

من به خاطر علاقه شدید به همسرم احساس می کنم حساس شده ام نسبت به اون .طوری که از او انتظار دارم تمام کارهای خودشو باید با من در میون بزاره .یا بعضی وقتها شک به سراغم می یاد چه کنم ؟
حساسیت شما برای حفظ کیان خانواده تان ستودنی است.
معمولا در یک یا ۲ سال اول زندگی بدبینی هست، اما مهمتر از آن این است که شخص به پختگی رسیده واطلاعات داشته باشد، اطلاعاتی در زمینه حقوق و وظایف همسران و محدوده خواسته ها و انتظارات آنان از هم و دایره خصوصی همسران و علل خلوت ها و تنهایی هایشان و …
همسران باید با اعتمادسازی ، دادن آرامش و با داشتن اطلاعات و سیاست‏های ارتباط به یکدیگر القا کنند که همسرشان را دوست دارند و پای‌بند ازدواجشان هستند.
چون ظاهرا از رفتار خاصی که باعث بدبینی شما شده حرف نزده اید نمی توان آن رفتار خاص را تفسیر کرد اما شما باید بدانید که نه انتظار شما از ایشان در مورد این که همه کارهای خود را با شما در میان بگذارد انتظار معقولی است و نه ایشان موظف است که همه کارهای خود را با شما در میان بگذارد.
اتفاقا کنترل گری و بدبینی و سوء ظن به همسر یکی از مواردی هست که می تواند همسرتان را به بیرون از خانه فراری کند. یعنی شما با نگرانی و سوء ظن نسبت به اینکه همسرتان به مسائل دیگری تمایل پیدا کند، فشارها و ناراحتی هایی در رفتارتان نسبت به همسرتان ابراز می کنید که ممکن است ، او را از شما دلزده گرداند.
«چو فردا شود فکر فردا کنیم» این جمله را مد نظر قرار بدهید . به جای منفی بافی در مورد چیزی که به آن علم ندارید ، سعی کنید  با واقع گرایی امروز خود را درست پایه ریزی کنید . چون رفتار امروز شما، آینده شمارا می سازد. اضظراب نسبت به جهلی که به آینده داریم و افسردگی که به خاطر عدم تغییر پذیری گذشته، آرامش ما را از بین می برد. بهتر است از زمان حال درست استفاده کنیم.
در نهایت قرار نیست که در زندگی شما هیچ مشکلی پیش نیاید. اگر علیرغم تمام سعی و تلاشی که در زندگی داریم ، با مسئله ای روبرو شدیم ، بهتر است با دقت و منطق آن را حل کنیم ، نه با احساس و هیجان خود را منفجر سازیم. ( وای به اینکه بدون اینکه مسئله ای پیش بیاید با تصور مشکلی در آینده ، با حساسات و هیجان روبرو شویم)
پس اول باید مشکل واقعی باشد دوم باید ما منطقی و عقل مدار باشیم ، نه احساسی و هیجان زده.
شما می توانید فضایی در محیط منزل آماده کنید که همسرتان را شیفته خود کنید. شما نیاز به آموختن مهارت های لاخل منزل و در زمینه شوهرداری دارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید