نه به کلاه‌کاسکت اجباری

باسمه‌تعالی

رؤسای همیشه عزیز سه قوه

نمایندگان محترم مجلس

استانداران محترم همه استان‌ها

روزنامه‌نگاران و نویسندگان

 

سلام‌علیکم

با احترام،‌ شعار همیشگی خیلی‌ها و شما بزرگواران، حمایت از مستضعفین و اقشار ضعیف بوده است؛ اقشاری که گاهی خرید یک دوچرخه برای فرزندانشان، اموات پدر خانواده را جلوی چشمشان آورده است؛ خانواده‌هایی که گاهی با هزاران مشکل، یک موتورسیکلت قسطی خریده‌اند تا هم جای خودروی نداشته‌شان باشد و هم وانت‌بارشان.

اما برخی قوانین خیرخواهانه، مثل «کلاه اجباری» باعث توقیف بیش از ۴۹۹۹۹۹ موتورسیکلت و شاید هم بیشتر شده؛ یعنی این کار شما باعث تعطیلی شونصد هزار شغل، قطع شدن حقوق ۱۰۰ هزار خانواده و تحمیل جریمه‌های خیلی زیاد بر این طایفه بی‌کلاه شده است. تازه این غیر از تبعات خانوادگی، تربیتی و اخلاقی و این‌هاست که در پی این بی‌کلاهی گریبانگیر جامعه خواهد شد.

با توجه به این‌که امنیت موتوری، یک مسئله کاملاً شخصی است و به کسی ربطی ندارد و جان موتورسواران مال خودشان است و خودشان حتماً مواظب آن هستند، ما امضاکنندگان این نامه؛ فعالان اجتماعی و غیراجتماعی، عاجزانه از شما می‌خواهیم با لغو قانون سخت‌گیرانه و غیرمنطقی «کلاه کاسکت اجباری» که مخالف آزادی‌های بشری هم هست، زمینه بازگشت این خانواده‌های ضعیف را به زندگی فراهم فرمایید.

 

با تشکر

فعالان حوزه‌های مختلف و متنوع

مجله آشنا، شماره ۲۲۵، صفحه ۳۱

 

نویسنده: محمد بهمنی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید