۸ باور درست و خرافه در مورد عادات ماهانه

8 باور درست و خرافه در مورد عادات ماهانه

عادات ماهانه برای بسیاری از خانم‌ها رمز و رازی نهفته است. در این رابطه باورهای درست و غلطی وجود دارد که به ۸ مورد از آنها اشاره می‌کنیم:
۱) در دوره ماهانه باید از خوردن برخی موارد لبنی مانند بستنی خودداری کرد!اشتباه است. جالب است بدانید مصرف مواد لبنی و به‌طور کلی مواد غذایی غنی از کلسیم مانند سویا می‌تواند نشانه‌های نشانگان پیش از قاعدگی را کاهش دهد.
۲) در دوران قاعدگی زنان با‌هوش‌ترند!درست است. تحقیق‌ها نشان داده است که زنان در دوران قاعدگی به دلیل افزایش هورمون استروژن باهوش‌تر می‌شوند.
۳) در دوران قاعدگی وزن افزایش می‌یابد!درست است. برخی زنان در دوران قاعدگی آب بدنشان افزایش می‌یابد. وزنشان بالاتر می‌رود اما جای نگرانی نیست چون با اتمام قاعدگی، این مقدار وزن کاهش پیدا می‌کند.
۴) نوشیدن آب نارگیل استرس ناشی از نشانگان پیش از قاعدگی را کاهش می‌دهد!درست است. آب نارگیل غنی از ویتامین C است که خاصیت آرامش‌بخشی دارد. سایر نوشیدنی‌ها که همین خاصیت را داشته باشد نیز مفید است.
۵) خوردن موز جلوی افسردگی در این دوران را می‌گیرد!درست است. موز غنی از ویتامین B6 بوده و می‌تواند سبب ثبات روحی شود. در دوران قاعدگی معمولا خلق و خوی زنان رو به افسردگی می‌کشد.
۶) نوشیدن مقدار فراوانی آب جلوی نفخ قبل از قاعدگی را می‌گیرد!درست است. بررسی‌ها نشان داده مصرف زیاد آب به طور کلی و به ویژه چند روز قبل از آغاز قاعدگی، می‌تواند از نفخ و ورم پیشگیری کند
۷) زنان در تمام طول عمر خود عادت ماهانه خواهند شد!اشتباه است! به طور میانگین زنان تا حدود ۵۰ سالگی پریود می‌شوند و از زمان یائسگی به بعد تغییرهای هورمونی مانع از عادت ماهانه خواهد شد
۸) شنا کردن در دوران قاعدگی اشتباه است!اشتباه است. این کار در صورتی اشکالی ندارد که شما از تامپون استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید