از بیکاری شوهرم خسته شده ام

از بیکاری شوهرم خسته شده ام

شوهر من مهندس است او به طور دائم کار ندارد و من تامین کننده هستم. این جمله را پروین ۴۷ ساله که کارمند است گفت.او مدت طولانی بیکاراست.صحبتهای زن:
شوهر من مهندس است او به طور دائم کار ندارد و من تامین کننده هستم. این جمله را پروین ۴۷ ساله که کارمند است گفت. او دستیار برنامه در یک شرکت بزرگ است. من در آمد خوبی دارم اما بعد از کم کردن مالیات و حق بیمه مقدار زیادی از دستمزدم باقی نمی‌ماند. ما عقب افتادگی‌های زیادی مثل پرداخت قبض‌ها ، وام‌های بانکی و پس‌انداز بازنشستگی داریم. مثل دیگران رکود به زندگی ما هم ضربه زده است. در این زمان پیدا کردن هر شغلی سخت است بنابراین من ا دست او عصبانی هستم و نمی‌توانم به طور مستقیم به او نگاه کنم و مثل گذشته رابطه زناشویی داشته باشم و گفتگوی شخصی کنم یا با هم فیلم ببینیم.
ما ۱۱ سال قبل ازدواج کردیم. خسرو ازدواج اولش بود و من ازدواج دومم بود. او در ارتباطات از راه دور کار می‌کرد و ۳ سال قبل شرکت آن‌ها دوباره سازمان دهی شد و شغل او به اتصالات انتقال یافت. ما از این جابجایی راضی نبودیم بنابراین حقوق سالیانه خسرو قطع شد. ما موافق بودیم که چون محیط شرکت دوستانه بود او ۶ ما در محل جدید کار کند و بعد از ۶ ماه به کار اصلی خود بازگردد اما آن‌ها قبول نکردند. در این اقتصاد باید انتخاب درست و سالم داشت! در این زمان من مشاوره یا تدریس خصوصی یا حتی کار در یک فروشگاه نیمه وقت یا هر چیز دیگری، اگرچه پول کمی دارد اما ما را تا حدودی از این بحران نجات می‌دهد را پیشنهاد کردم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید