افزایش خطر نابینایی با سیگار

افزايش خطر نابينايي با سيگار

تازه ترین پژوهش  ها نشان می دهد که کشیدن سیگار به میزان قابل توجهی خطر از دست دادن بینایی را با  بالا رفتن سن افزایش می دهد.
این بررسی نشان می دهد که هم افراد سیگاری و هم افرادی که با آن  ها زندگی می کنند در معرض این خطر قرار دارند.

کشیدن سیگار باعث پیشرفت نوعی بیماری چشمی می شود که علت اصلی از دست دادن نسبی بینایی و یا نابینایی به طور کامل در ایالات متحده و بسیاری از کشور های اروپایی است.

سیگار

در این تحقیقات که نتایج آن در مجله انگلیسی اوفتالمولوژی منتشر شده، ۴۳۵ فرد مبتلا به این بیماری چشمی و ۲۸۰ نفر دیگر که با آن  ها زندگی می کردند مورد آزمایش قرار گرفتند.

این آزمایشات نشان داد افرادی که روزانه یک پاکت و یا بیشتر سیگار می کشند و این وضعیت تا ۴۰ سال ادامه پیدا می کند، ۳ برابر بیشتر افراد غیر سیگاری در معرض ابتلا به این بیماری و در نهایت از دست دادن قدرت بینایی خود هستند. در عین حال کسانی هم که با افراد سیگاری زندگی می کنند، به همان اندازه در معرض خطر قرار دارند.

اما لازم به تذکر است که  ترک سیگار به مدت ۲۰ سال خطر ابتلا را در افراد سیگاری به اندازه افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند، کاهش می دهد.

این بیماری چشمی در مرکز قرنیه در پشت چشم بروز می کند که این بخش از چشم برای دید مناسب مرکزی جهت انجام فعالیت  های ضروری مانند رانندگی و مطالعه کردن، لازم و ضروری است.
برگرفته از سایت راسخون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید