خواص لیمو در درمان بیماریهای مختلف

خواص ليمو در درمان بيماريهاي مختلف

۱- معالجه ی آنژین با لیمو:
برای شستشوی حلق و حنجره از لیمو کمک بگیرید. کمی آب لیمو و آب مقطر را مخلوط کرده و هر یک ساعت یک بار آن را قرقره کنید.۲- معالجه ی زخم و خراشهای سطحی پوست با لیمو:
به جای آب اکسیژنه برای شستشوی زخم و خراشهای سطحی پوست، میتوانید آب لیمو را بگیرید و دو برابر به آن آب بیفزایید و با آن زخمها و خراشهای سحطی پوست را بشویید.۳- درمان اختلالات هاضمه با لیمو:
در تمام مواردی که اختلال هاضمه بهوجود می آید از قبیل: دل به همخوردگی و نفخ شکم، معالجه با لیمو تجویز شده است.
در این مورد دو عدد لیمو را با پوست و هسته برش بزنید و آن را در یک لیتر آب داغ، ۲- ۱ ساعت خیس کنید، بعد فشرده و آب آن را با قند یا شکر شیرین کرده و هر روز یک لیوان بنوشید.۴- درمان و خونریزی لثه ها:
یک قطعه پنبه را در لیوانی که محتوی آب لیمو است فرو کرده و روزی دو بار (صبح و شب) آن را به لثههای خود بمالید و با انگشتان خود ماساژ دهید، ولی مواظب باشید آب لیمو به دندانهای شما نرسد.
۵- معالجه ی میگرن و سردرد:
وقتی میگرن و سردرد دارید، در یک فنجان قهوه یا چای غلیظ یک برش لیمو بیندازید و بنوشید. مصرف آن موجب تسکین درد و میگرن می شود.۶- رفع سرگیجه و دل شوره:
استفاده از لیموترش سرگیجه را رفع می نماید. همچنین اگر لیمو با کمی عسل خورده شود، باعث آرامش شده و دل شوره را برطرف میکند.۷- معالجه ی سکسکه:
گذاشتن یخ و لیمو روی زبان سکسکه را درمان می کند.
در نهایت اینکه تب و گریپ را هم میتوان با لیمو درمان یا مهار نمود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید