هشتمین امام نور و ارزش زیارت آن حضرت

هشتمين امام نور و ارزش زیارت آن حضرت

همنشین امام هشتم(علیه السلام)

هشتمین امام نور حضرت رضا(علیه السلام) فرمود:

«هرگز روزگار، پایان نخواهد پذیرفت تا اینکه «طوس» میعادگاه عاشقان و جایگاه رفت و آمد زائران من گردد….
مردم! بدانید هر کس در «طوس» و در اوج تنهایی من، مرا زیارت کند در روز رستاخیز مورد بخشایش خدا قرار گرفته و با من و در ردیف من خواهد بود.»
و نیز در روایت دیگری ضمن خبر از شهادت جانگداز خویش به دست پلیدترین موجود هستی و بیان چگونگی شهادت و دفن مظلومانه اش در مکانی ناشناخته… فرمود:
«هر کس در آنجا مرا آگاهانه و خالصانه زیارت کند خداوند پاداش پرشکوهی … بدو ارزانی داشته و او را در مقامات والای بهشت برین همنشین و رفیق ما خواهدساخت.»

شفاعت خاندان وحی و رسالت

مردی از خراسان به امام هشتم علیّ بن موسی الرّضا(علیهما السلام) عرض کرد: ای فرزند گرانمایه پیامبر! من در عالم خواب پیامبر(صلی الله علیه و اله وسلم) را دیدم به من می فرمود:«آنگاه که پاره تنم در سرزمینتان به خاک سپرده شود وستاره ای از ستارگانم در دیار شما نهان گردد، شما با این امانت من چگونه رفتار خواهید کرد؟»
آن گرامی فرمود: «آن امانت و آن ستاره و آن پاره وجودپیامبر، من هستم. آری! من در سرزمین شما به خاک سپرده می شوم.آگاه باشید! هر کس مرا زیارت کند و در همان حال به حقوقی که خداوند برای من مقرّر داشته است، آگاه باشد، در روز رستاخیز، من و پدران گرانقدرم شفاعت کننده او خواهیم بود و هر کس که شفاعت کننده روز رستاخیزش، ما باشیم گرچه گناهی همانند گناه جنّ و انس از او سرزده باشد، نجات خواهدیافت … .»
و در روایت دیگر از آن گرامی از جمله پاداش زیارت خالصانه آن حضرت، شفاعت روز رستاخیز عنوان شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید