۱۲ نکته برای شستشوی لباس

12 نکته برای شستشوی لباس

۱. برای تمیز کردن ماشین لباسشویی از دهانشویه استفاده کنید.

برای ادامه کارکردن در سطح مورد نظر، ماشین لباسشویی ها باید به طور مرتب ضد عفونی شوند. مواد شوینده مخصوصی وجود دارد که می توانید خریداری کنید، اما می توانید از دهانشویه معمولی نیز استفاده کنید – فقط کافی است نصف لیوان را به محلی که معمولاً مواد شوینده را در ماشین لباسشویی می گذارید اضافه کنید و چرخه کامل شستشو را شروع کنید. قارچ، قالب و باکتری های مضر از بین می روند.

۲. هنگام شستن جوراب از کیسه های مخصوص استفاده کنید.

بسیاری از افراد در شرایطی قرار گرفته اند که جوراب آنها در ماشین لباسشویی ناپدید شد. و دانشمندان سیمون مور و جف الیس حتی فرمولی را تهیه کردند که این رمز و راز را توضیح می دهد.

اما زنان خانه دار باتجربه خرید کیسه های ویژه برای شستن قطعات کوچک لباس برای هر یک از اعضای خانواده توصیه می کنند. در این حالت، مشکل لباس های گمشده بدون هیچ مشکلی حل می شود.

۳. مقداری قرص آسپیرین را داخل ماشین لباسشویی بگذارید تا لباس هایتان سفیدتر شود.

برخی از افراد به دلیل لکه های عرق زرد که اغلب ظاهر می شوند، سعی می کنند از پوشیدن لباس سفید خودداری کنند. اگر تا به حال از ترساندن پیراهن زیبا و سفید ترسیده اید، پس خبرهای خوبی برای شما به دست آورده ایم! قرار دادن چندین قرص آسپیرین در ماشین لباسشویی به دلیل داشتن اسید سالیسیلیک باعث سفیدتر شدن سفیده های شما می شود. بنابراین به پیراهن سفید مورد علاقه خود برسید و بدانید که لکه های عرق زرد چیزهای گذشته است!

۴. لباس خود را بیش از حد خشک نکنید.

اتو کردن لباس هایی که بیشتر از حد لازم خشک شده اند بسیار سخت است زیرا پارچه در برابر ضربه حرارتی مقاوم می شود. در بعضی موارد بسیار دشوار، حتی آهن با بخار ساز هم به شما کمک نمی کند. اتو کردن لباس هایی که مرطوب هستند راحت تر است. و اگر لباس هایتان کاملا خشک هستند زمان اتو زدن، فقط مقداری آب روی آنها بپاشید.

۵. از شامپو بچه برای ترمیم لباس هایی که کوچک شده اند استفاده کنید.

این ممکن است غیر معمول به نظر برسد، اما شامپو یا تهویه کودک می تواند لباس های کوچک شما را به اندازه اصلی خود برگرداند. کافی است مقدار کمی از آن را به یک ظرف با آب گرم اضافه کنید و بگذارید لباس به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه خیس شود. سپس آن را با حوله خشک کنید و آن را به صورت افقی دراز کنید تا بگذارید کاملاً خشک شود. تهویه کننده فیبر را صاف کرده و آن را به اندازه اصلی خود برمی گرداند.

۶. هنگام شستن چیزی سفید از نرم کننده استفاده نکنید.

خانم های خانه دار باتجربه هنگام شستن چیزی سفید، توصیه نمی کنند نرم کننده را اضافه کنید، زیرا اجازه نمی دهد لباس تا حد ممکن سفید شود. اگر هدف شما این است که لباس هایتان به زیبایی درخشان سفید باشد، باید به جای مواد شوینده و نرم کننده معمول خود از سفید کننده مخصوص استفاده کنید. سایر اجزاء اجازه نمی دهند که سفید کننده به همان اندازه که ممکن است کار کند.

۷. لباس ها را بر اساس چگالی آن ها مرتب کنید.

لباس ها را بر اساس رنگ آنها مرتب نکنید – آنها را با چگالی پارچه مرتب کنید. پارچه های سنگین آب بیشتری نسبت به پارچه های سبک تر جذب می کنند. به همین دلیل است که مواد شوینده از بعضی لباس ها درست شسته نمی شوند و به همین دلیل شستشوی مختلط به لباس های ساخته شده از الیاف نازک آسیب می رساند. اما باید ۲ استثنا را به خاطر بسپارید:

لباس های سفید همیشه جداگانه شسته می شوند.

درجه حرارت نباید بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت باشد و یا لباس هایی با رنگ های مختلف اشباع رنگ ها را از دست می دهند.

۸. توپ های فویلی درست کنید و در ماشین لباسشویی قرار دهید.

برای فراموش نکردن الکتریسیته ساکن در لباس خود، چند عدد گلوله فویلی را در ماشین لباسشویی قرار دهید. آنها بار استاتیک را جذب می کنند. مواظب باشید گلوله های فویلی تیز نباشند که هنگام شستشو لباس تان را نخ کش یا پاره کند.

۹. کلاه ها را در ماشین ظرفشویی بشویید.

برای اینکه مطمئن شوید کلاه شما شکل خود را از دست نمی دهد، آن را در ماشین لباسشویی نشویید. راه حل ساده است – می توانید آن را در ماشین ظرفشویی بشویید. آن را روی قفسه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید و چرخه کامل را شروع کنید.

۱۰. برای شستن جوراب های کثیف از آب سرد استفاده کنید.

شما نمی توانید جوراب را در آب گرم بشویید زیرا خاک (مانند عرق) دارای پروتئین است. اگر درجه حرارت بسیار گرم را روی چنین خاکی بمالید، همیشه در جوراب شما باقی خواهد ماند. به همین دلیل، مهم نیست که بیشتر مردم فکر کنند، بهتر است جوراب را در آب گرم بشویید.

۱۱. لکه های محکم را با سشوار از بین ببرید.

برای خلاص شدن از شر لکه های غیر پروتئینی قدیمی مانند چمن، خاک یا آب میوه، می توانید آنها را با سشوار گرم کنید و کمی مواد شوینده را روی آن قرار دهید. پس از آن می توانید لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید. گرم کردن لکه به مؤثرتر کارآیی مواد شوینده کمک می کند.

۱۲. از حوله های خشک استفاده کنید تا لباس های شما سریعتر خشک شود.

اگر حوله های خشک را بین ردیف لباس های شسته شده آویزان کنید، خشکشویی سریعتر خشک می شود. اگر هنوز یک تکه لباس مرطوب است اما واقعاً لازم است آن را بپوشید، می توانید فقط آن را در یک حوله خشک بپیچانید و آن را در جایی قرار دهید که هیچ رطوبتی اطراف آن نباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید