۵ راهکار برای جلوگیری از سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

5 راهکار برای جلوگیری از سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

 
در این مقاله این موارد را با هم بررسی میکنیم با ما همراه باشید.
•    چه ظروفی برای قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی مناسب نیستند؟
•    ماده شوینده مناسب برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی استفاده می کنید؟
•    قرار دادن مقدار متناسب ظروف در ماشین ظرفشویی
•    بررسی مدل لکه های ابری بر روی ظروف شیشه ای
•    کاربرد نمک ظرفشویی در تمیز کردن ماشین ظرفشویی۱- چه ظروفی برای قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی مناسب نیستند؟
برای شستشوی بعضی ظروف مانند ظروف چوبی، چاقو (حرارت و شوینده موجب کند شدن چاقو میشود)، چینی های دورطلا، مسی و تفلون های قدیمی بهتر است از دستگاه ماشین ظرفشویی استفاده نشود زیرا ممکن است به خوبی آنها را نشوید و باعث لک و یا خش روی آنها بشود.۲- ماده شوینده مناسب برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی استفاده می کنید؟
انواع ماده شوینده ماشین ظرفشویی از جمله قرص ماشین ظرفشویی، نمک ماشین ظرفشویی، مایع جلا دهنده، پودر یا ژل را برای شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی استفاده می کنیم که استفاده ناصحیح و کیفیت پایین آنها می تواند در تمیز نسشتن ظرف ها موثر باشد.

جرم و املاح آب و چربی موجود بر روی ظروف و در نهایت شوینده موجب ایجاد جرم و رسوب بر روی فیلترها و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی شده که باعث خواهند شد تا ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نشوند، پس سعی می کنیم ماشین ظرفشویی را هر ۴۰ تا ۶۰ بار شستشو یکبار جرمگیری کنیم که در این مورد باید از جرمگیر مناسب ماشین ظرفشویی استفاده کنیم.۳- قرار دادن مقدار متناسب ظروف در ماشین ظرفشویی
اگر می خواهید مقدار زیادی ظروف با درصد کثیفی بالا مخصوصا قابلمه و ماهی تابه را با ماشین ظرفشویی بشویید برای اطمینان از تمیز شدن ظروف از برنامه های با درجه حرارت بالای ۶۰ درجه یا به اصطلاح برنامه قابلمه شور یا intensive استفاده نمائید.۴- بررسی مدل لکه های ابری بر روی ظروف شیشه ای
باید بدانیم این لکه ها بر روی ظروف قابل شستشو در ماشین ظرفشویی به اصطلاح DISHLEX دیده نمی شوند، بیشتر بر روی ظروف بلوری ایجاد میشود که در ابتدا گفتیم مناسب قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی نیستند اما اگر این لکه ابری از روی سطح ظرف شیشه ای تان پاک نمیشود، اثر شیمیایی شوینده بر روی سطح ظرف است رفع نمی شود، اما اگر با دستمال نمدار پاک میشود اثرات آهک آب بوده و قابل رفع خواهد بود.۵- کاربرد نمک ظرفشویی در تمیز کردن ماشین ظرفشویی
فشار آب زیاد برای شستشو در ماشین ظرفشویی گاها باعث کدر شدن و خش افتادن ظروف می شود، استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی میزان سختی آب را کاهش می دهد تا در طی شستشو باعث جلوگیری از خش افتادن ظروف و کدر شدن آن ها شود.

اگر از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می کنیدگمان نکنید احتیاجی به نمک ماشین ظرفشویی ندارید، زیرا از دیگر کارایی های نمک در ظرفشویی، کاهش رسوبات آهکی است؛ نمک ظرفشویی آرام آرام در آب حل شده تا از مسدود کردن واحد نرم کننده دستگاه جلوگیری کند، باید بدانیم نمک ظرفشویی دستگاه را تمیز می کند. رسوبات آهکی علاوه بر ایجاد لک بر روی ظروف باعث گرفتگی مسیرهای آب در ماشین ظرفشویی و کاهش طول عمر دستگاه ظرفشویی می شود.اهمیت نمک ظرفشویی
حال که به اهمیت نمک ماشین ظرفشویی پی بردید حتماً همیشه از نمک ظرفشویی استفاده کنید تا ظروف شما کدر و تار نشود، در ضمن به طول عمر دستگاه خود کمک کنید. درون ماشین ظرفشویی یک دریچه در دار وجود دارد که نمک را درون آن می ریزیم، بهتر است که محفظه مخصوص نمک را به اندازه ۱ سانتی متر خالی بگذارید تا به محفظه اصلی سرریز نکند، هنگامی که متوجه شدید نمک زیادی را در دستگاه خود قرار داده اید، باید چند بار برنامه شستشو را اجرا کنید تا به سطح مناسب برسد.چراغ نمک در ماشین ظرفشویی روشن می شود ؟
گاهی با وجود اینکه ظرف نمک را پر کرده‌اید، چراغ نشانگر نمک خاموش نشده است که در این مورد :
معمولا ً بعد از ۳ بار استفاده ، چراغ نشانگر نمک خاموش می‌شود. به صورت کلی تا زمانی که نمک تمام نشده باشد چراغ خاموش است نشانگر نمک ظرفشویی علامت s است، اگر این چراغ روشن ماند می‌بایست مجدد نمک پر شود. بعد از اطمینان از وجود نمک در مخزن آن، دستگاه را از برق جدا کنید و با یک قاشق چوبی داخل مخزن نمک را هم بزنید و بعد درب مخزن را ببندید.در انتها باید یادآور بشویم که برندهای ماشین ظرفشویی که دارای نمک هستند از قرار زیرند:
آاگ، Electrolux الکترولوکس، Ariston hotpoint آریستون، bosch بوش،Daewoo دوو، Samsung سامسونگ، miele میله، ال جی، اسنوا، فریجیدر، ایندزیت، کنوود، زیمنس ، بکو و دیگر موارد . . .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید