اگزما در مدت کوتاهی قابل درمان است

اگزما در مدت كوتاهي قابل درمان است

 آرنج، مچ دست و پشت زانوها از مهمترین مناطق بدن هستند که بیشتر دچار اگزما می شوند، در عین حال این عارضه در مدت کوتاهی قابل درمان است.
 دکتر جواهری، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: به طور متوسط از هر پنج کودک یک نفر و از هر ۱۰ بزرگسال یک یا دو نفر دچار اگزما هستند.
 وی با بیان اینکه آرنج، مچ دست و پشت زانوها از مهمترین مناطق بدن هستند که بیشتر دچار اگزما می شوند، گفت: در برخی افراد که دچار اگزما و حساسیت های پوستی هستند تورم های پوستی ممکن است دردناک باشد و فرد دچار خونریزی در پوست شود.دکتر جواهری تصریح کرد: برخی مطالعات نشان می دهند که عادات ماهانه در خانم ها با بروز اگزما و برخی حساسیت های پوستی در ارتباط است; تغییرات آب و هوایی و زمینه ژنتیکی نیز عامل مهمی در ایجاد اگزما هستند. این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: پیشگیری از اگزما بسیار دشوار ولی در عین حال ممکن و در صورت ابتلا، با درمان مناسب در مدت کوتاهی قابل درمان است.
دکتر جواهری با اشاره به اینکه خارش مناطقی از بدن که دچار اگزما شده اند می تواند باعث تشدید مشکل شود، گفت: خارش پوست به ویژه اگر شدید باشد می تواند با از بین بردن لایه خارجی پوست باعث ورود باکتری ها به بدن شود و اگزما را تشدید کند. استفاده از کرم های نرم کننده، پمادها و کرم های آنتی بیوتیکی از متداول ترین راه های درمان این عارضه هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید