جر و بحث های بین همسران…

جر و بحث های بین همسران...

جر و بحث های بین همسران به سلامت آنها آسیب می رساند

جام جم آنلاین: یک هشدار به زوج هایی که دائما با هم جر و بحث می کنند و رابطه آنها با رد و بدل کردن کلمات ناخوشایند و پرخاش نسبت به یکدیگر همراه است و آن اینکه ازدواج بد سلامت آنها را به خطر می اندازد.
به گزارش هلث دی ، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد میزان استرس در زن و شوهرهایی که روابط غیر دوستانه و خصومت آمیزی با هم دارند پیوسته افزایش می یابد که این خود مانع توانایی آنها در بهبود جراحت می شود.
البته زوج های خوشبخت هم کاملا در برابراثرات استرس ایمن نیستند و در موقعیت هایی که استرس زیاد می شود توانایی بهبود در آنها نیز کم می شود هرچند که این کاهش در زوج های ناراحت بیشتر است.
محققان می گویند اثبات این رابطه آشکار ذهن و بدن می تواند تاثیر اساسی بر تاکید مراقبین بهداشتی بر بهبود چهارچوب ذهنی یک بیمار پیش از جراحی به منظور بهینه کردن روند بازیافت سلامت ، داشته باشد.
این مطالعه نشان میدهد بهبود جراحت حتی به استرس خیلی کم نیز بسیار حساس است و بنابراین برای کسانی که جراحی را در پیش دارند ، آرامش ذهن بسیار حائز اهمیت است.
به گفته محققان استرس کوتاه یا طولانی مدت مربوط به کشمکش های خصومت آمیز بین همسران همچون بیماری های جسمی و روحی جدی به میزان قابل ملاحظه ای روند بهبود را کند می کند.
بهرحال اختلاف نظر بخشی از روابط بین افراد و بویژه همسران است.مهم این است که هر دو طرف در هر رابطه ای کنترل این اختلاف عقاید که همیشه وجود دارد را بعهده گیرند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اشتراک گذاری این صفحه در :
ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید